KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13429291
*
nr 1342 9291
Staffan Lindh
(1931-2017), Sverige
Oljemålning, "Islossning". Signerad. Olja på duk, 115x100 cm
Staffan Lindh, svensk bildkonstnär född 1931 i Ludvika, död 2017.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2020
kl 18:25:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/8 21:34:07
1
1.000 kr
21/8 14:08:29
2
1.200 kr
23/8 11:37:30
1
1.500 kr
24/8 18:20:03
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Staffan Lindh
Staffan Lindh, svensk bildkonstnär född 1931 i Ludvika, död 2017.
Läs mer om Staffan Lindh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar staffan lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Staffan Lindh
Staffan Lindh, svensk bildkonstnär född 1931 i Ludvika, död 2017.
Läs mer om Staffan Lindh
nr 1342 9291
Staffan Lindh
(1931-2017), Sverige
Oljemålning, "Islossning". Signerad. Olja på duk, 115x100 cm
Staffan Lindh, svensk bildkonstnär född 1931 i Ludvika, död 2017.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/8 21:34:07 | 1 | 1.000 kr |
| 21/8 14:08:29 | 2 | 1.200 kr |
| 23/8 11:37:30 | 1 | 1.500 kr |
| 24/8 18:20:03 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Staffan Lindh
Staffan Lindh, svensk bildkonstnär född 1931 i Ludvika, död 2017.Läs mer om Staffan Lindh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar staffan lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



